poniedziałek, 29 lipca 2013

Dziadowska Wyprawa Krzyżowa

O graniu na Górze Trzech Krzyży dziady szeptały od dawna - fajnie by było tam zagrać. Ostatnio pojawiły się konkretne informacje, a koncert stał się faktem.
 
Na kurniku w rynkowej, koło południa, zbierała się dziadowska ekipa. Filiżanki z kawą szybko zastąpiły kufelki z pianą :)

Serge w nowej fryzurze. Fryzjer twierdził, że łatwo nie było gdyż pacjent zmęczony upałem usypiał na fotelu...

Spóźnione buziaki urodzinowe

Sebol nie rozstaje się ze swoją przenośną maszyną do robienia hałasu.
Wiosło a'la Seasick Steve wykonane przez Matejkę nie dość że gra, to robi piorunujące wrażenie - dziadowskie arcydzieło!!Mariana z Kazikiem przy "soczku" rozmowy

Na górę 3 Krzyży wbiliśmy się ok 16:00. Dziady był już gotowe. Ilość sprzętu, który tam (jakoś) wwieźli  imponowała. Pełne koncertowe wyposażenie: wzmacniacze, piece, statywy, mikrofony, a w oddali nieśmiało pykający agregat napędzający to wszystko. Plan był taki, żeby "było nas słychać" na rynku. Z relacji świadków wiem, że plan został zrealizowany w 100%. 

Zapraszamy...

Jacek John na górę się nie wtoczył, pałeczkę dziadowskiej maskotki dzierżył Vega.

Dziady DO BOJU!!!

Na górze patelnia były straszna, ponad 40 C było na 100%. Mimo to pojawił się spory tłumek. Cześć skryła się w cieniu, część aktywnie dziadowała.
Zapasy perłowego trunku kończyły się bardzo szybko - omdleń nie zanotowano.


Gońsię w atomizerze!!

Walek i  Leon are going BACK TO THE ROOTSMaster Dziad podczas duchowej ekstazy wywołanej przez ty-betankę

Biała Dama
 

Rolf - złaź stamtąd - chodź na piwo!!


Dziadowanie jak zwykle było zacne, perły przelała się ilość...odpowiednia - tylko ta pogoda - upał był nieznośny - chapeaus bas dla dziadów, że dali radę!!
Przypominam, że DZIADY KAZIMIERSKIE w "kanale sztuki" już w piątek 02.08.2013 w Grodarzu. Przybywajcie!!

3 komentarze:

  1. Kuuuurde. Przegapiłem. Nie doleciałem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rany - jak powiem moim dzieciom, że koncert dziadów ich ominął, i to w takim plenerze - to powiedzą, że już więcej nigdy na wakacje nie będą jeździć.
    Pochwalić się bowiem muszę, że po ostatnich koncertach na których były - prawie wszystkie teksty DZIADÓW znają - i biegają teraz po Okunince i non stop śpiewają. Śmiało można powiedzieć, że Okuninka wie o czym DZIADY KAZIMIERSKIE śpiewają - hi hi.

    Pozdrawiam, a co do zdjęć, to przestanę się chyba wypowiadać - bo normalnie przy Tobie to chyba doła załapać można - rewelka.

    OdpowiedzUsuń